Четверг, 28.03.2024, 22:43
ВЕТЕРАНАМ РАКЕТНЫХ ВОЙСК СТРАТЕГИЧЕСКОГО НАЗНАЧЕНИЯ
ОСТАВИТЬ СОБЩЕНИЕ ФОТОГАЛЕРЕЯФИЛЬМЫ О РВСН ВыходВход
Вы вошли как Гость · Группа "Гости"Приветствую Вас, Гость · RSS
ЯЗЫК/Language
ОБЬЯВЛЕНИЕ
НАВИГАЦИЯ
ОБЩЕНИЕ
ДРУЖЕСКИЕ САЙТЫ
ГОСТИ САЙТА
 Інформація про статутну діяльність

“СТРАТЕГІЧНІ РАКЕТНИКИ – ТРАДИЦІЇ ТА ДОСВІД ПЕРЕДАМО СПАДКОЄМЦЯМ ТА ЗАХІСНИКАМ ВІТЧИЗНИ”

11 липня 2020 року на базі Державного музею НТУУ «КПІ» ім. пройшла зустріч ветеранів – стратегічних ракетників України, учасників бойових дій та АТО з військовослужбовцями ЗСУ та молоддю.

У заході взяло участь понад 110 осіб. До 13-ї години, за вже сталою традицією, зустріч ветеранів з молоддю (дві групи по 15 осіб) проходила в приміщенні Київської ветеранської організації ракетників за адресою проспект Перемоги 60. З 14-ї години захід продовжився на території Київського політехнічного інституту, в адміністративному залі Державного політехнічного музею.

           

Ветерани організації, військовослужбовці та курсанти ліцею з великим інтересом оглянули розгорнуту в приміщенні експозицію, присвячену ракетним військам і підприємствам ракетно-космічної галузі України, діяльності організацій стратегічних ракетників, обговорили багато актуальних питань щодо роботи ветеранських організацій та військово-патріотичного виховання молоді, воїнів Збройних Сил України.

 

У зустрічі брали участь більше 80 ветеранів РВСП і космодромів, ветеранів війни та праці, працівників підприємств ракетно-космічної галузі України, військовослужбовці ЗСУ, учасники АТО, понад 60 студентів НТУУ «КПІ» та курсантів Київського ліцею з підвищеною військовою та фізичною підготовкою, учнів 36-ї СШ ім. С.П. Корольова.

Головними питаннями, що були озвучені у доповіді голови Спілки, були питання актуальності військово-патріотичного виховання молоді України в умовах відкритої агресії Росії та неоголошеної війни на сході України, окупації Криму та порушення положень Будапештського меморандуму стосовно забезпечення безпеки України після її добровільного ракетно-ядерного роззброєння з боку одного з головних гарантів.     

           

Особливу увагу в доповіді і у виступах багатьох учасників заходу було приділено питанням актуальності проблем військово-патріотичного виховання молоді та воїнів ЗСУ в умовах грубого порушення положень Будапештського меморандуму, тимчасової окупації Криму та відкритої агресії проти українського народу на сході України, формах та методах діяльності організацій ракетників за цим важливим напрямком.

Проведений захід сприятиме підвищенню ефективності військово-патріотичного виховання молоді та воїнів ЗСУ на славних традиціях РВСП, традиціях та досвіду учасників бойових дій, АТО та  стратегічних ракетників.

 

 

 

“ВИДАТНІ УКРАЇНЦІ – ОСНОВОПОЛОЖНИКИ РАКЕТОБУДУВАННЯ, ГЕНЕРАЛЬНІ ТА ГОЛОВНІ КОНСТРУКТОРИ РАКЕТНО-КОСМІЧНОЇ ТЕХНІКИ”

 

(приурочено до 112-ї річниці дня народження українця В.П. Глушко)

04 вересня 2020 року на базі Державного музею НТУУ «КПІ» ім. пройшла зустріч представників ракетно-космічної галузі України, ветеранів – ракетників, учасників бойових дій та АТО з військовослужбовцями ЗСУ, студентами та молоддю України. У заході взяло участь понад 100 осіб.

           

112 років від дня народження Валентина Петровича Глушка (1908-1989), українського вченого з фізико–технічних проблем енергетики, академіка АН УРСР та АН СРСР, другого після Корольова загальновизнаного формального і неформального лідера радянської космонавтики. Творець першого у світі електротермічного ракетного двигуна і багаторазового ракетно-космічного комплексу «Енергія» – «Буран». Його двигуни підіймали в повітря літаки (Як-3, Су-6, Су-7), космічні кораблі «Восток», «Восход» і «Союз», станції «Салют» і «Мир», автоматичні зонди до Місяця й планет (їх досі успішно використовують у деяких спільних ракетних проектах), ракетоносії «Протон». Загалом під керівництвом В.П. Глушка до 1988 р. були створені понад 50 рідинних ракетних двигунів та їхніх модифікацій, які застосовували й застосовують нині на 17-ти моделях бойових і космічних ракет.

У 15 років він розпочав листування з Костянтином Ціолковським. Одеського підлітка і видатного теоретика і дослідника повітроплавання поєднували спільні мрії про освоєння космосу за допомогою ракет. Вже через рік – у шістнадцять, Валентин Глушко завершив рукопис своєї першої книги «Проблеми експлуатації планет». Школярем креслить перший проект ракети з рідинним двигуном і намагається побудувати її, публікує науково-популярні статті про космічні польоти: «Завоювання Землею Місяця», «Станції поза Землею». Втім не лише космосом цікавився юний Глушко: у 1920-1922 рр. він навчався в Одеській консерваторії по класу скрипки у професора Столярова.

Не оминули його і сталінські репресії: 23 березня 1938 р. молодого вченого (тоді вже колеги Сергія Корольова) арештували. Після декількох днів на Луб’янці він зізнався, що брав участь в антирадянській організації та шпигунстві на користь Німеччини. Втім, коли його перевели до Бутирської в’язниці, де він мав чекати суду, молодий вчений (на ту пору йому виповнилося 30 років) відмовляється від усіх свідчень і починає писати листи до Вишинського, Сталіна, Берії. Останній наказав переглянути справу, внаслідок чого й було пом’якшено вирок – система вирішила за доцільніше використати вченого в одній із «шарашок». Таким чином Глушко став головним конструктором казанської «шарашки», де створювали ракетні прискорювачі для літаків. Невдовзі там з’явився Сергій Корольов та інші вцілілі ракетники. Глушко використовував щонайменший шанс аби визволити з таборів і тюрем своїх колег.

Житомирянин Сергій Корольов – засновник практичної космонавтики. У 1946 році Сергій Павлович очолив ракетну програму СРСР. Під його керівництвом запущено першу міжконтинентальну балістичну ракету і перший штучний супутник Землі. Саме він підготував перший політ людини в космос (політ Юрія Гагаріна в 1961 році) та вихід людини в Космос (в 1965 році у відкритий Космос вийшов Олексій Леонов). Кожне з досягнень Корольова дозволило людству усієї Землі вийти за межі рідної планети і від мрії прo космічні польоти перейти до дії.

Сергій Павлович вважав себе українцем. Ще під час вступу до КПІ, заповнюючи анкету абітурієнта в графі «національність», він написав «українець». Дитячі та юнацькі роки Сергій Корольов прожив в Україні, яку дуже любив. Він любив українські пісні, не забував українську мову.

За 59 років життя чудовий учений Сергій Корольов встиг багато зробити не лише для своєї батьківщини, а й для всього людства. Конструкторські розробки С. П. Корольова в галузі космонавтики мають світове значення. Йому були притаманні надзвичайний розум, сміливість –і він палко вірив у безмежні можливості людини, в те, що освоєння космосу зробить людство багатшим і щасливішим

З гордістю згадують свого славетного земляка С. П. Корольова жителі Житомира, Ніжина, Одеси й Києва, де пройшло його дитинство і юність. Ім’я Корольова присвоєно інститутам, обсерваторіям. В 40 країнах світу є вулиці названі його іменем.

Кожен такий захід відкриває нові сторінки про видатних українців, творців ракетно-космічної техніки, космонавтів, ракетників та випробувачів, видатних осіб, життя та діяльність яких тісно пов’язані з Україною, сприяє військово-патріотичному вихованню нашої молоді. А це один з надважливих напрямків і у діяльності навчальних закладів, і у діяльності громадських організацій ветеранів-ракетників, ветеранів космодромів і підприємств ракетно-космічної галузі України, які входять до складу Всеукраїнської спілки ракетників.

Молодші покоління повинні знати і завжди пам’ятати і першого космонавта планети, і наших земляків-українців – перших ракетників та теоретиків космонавтики: Засядько Олександра Дмитровича і Кондратюка Юрія Васильовича з Полтавщини, Константинова Костянтина Івановича і Кибальчича Миколи Івановича з Чернігівщини, вчених та конструкторів ракетно-космічної техніки Корольова Сергія Павловича, який народився у м. Житомирі, одесита Глушко Валентина Петровича, Янгеля Михайла Кузьмича корні якого починаються з Чернігівщини, Будника Василя Сергійовича з Чернігівщини, Решетньова Михайла Федоровича з Миколаївщини, киянина Лозино-Лозинського Гліба Євгеновича та багатьох інших, хто створив теоретичні і практичні основи космонавтики та ракетно-космічної промисловості України, пам’ятати тих, хто десятками років ніс бойове чергування в Ракетних військах стратегічного призначення, на полігонах та космодромах проводив випробування ракетної техніки і запуски космічних апаратів. Знати, що серед космонавтів колишнього СРСР, України і Росії 20 космонавтів – вихідці з України.

Нам є на кого рівнятися і є з кого брати приклад для особистого життя, використовувати їх досягнення та досвід у військово-патріотичному вихованні молоді України.

 

 

ЗУСТРІЧ ВЕТЕРАНІВ-РАКЕТНИКІВ З МОЛОДДЮ З НАГОДИ ДНЯ ЗАХИСНИКА ВІТЧИЗНИ: “Є ТАКА ПРОФЕСІЯ – ЗАХИЩАТИ СВОЮ БАТЬКІВЩИНУ”

14 жовтня 2020 року, з нагоди Дня Захисника України, пройшла зустріч ветеранів-ракетників КГО “Союз ветеранів Ракетних військ стратегічного призначення” з молоддю за круглим столом: “Є така професія – захищати свою Батьківщину. Підтримуємо створення ракетного щита України”. У заході прийняли участь представники державних установ, інших громадських організацій, військовослужбовці ЗСУ, студенти, курсанти, ліцеїсти та учні шкіл м. Києва.

           

Під час зустрічі ветерани – ракетники, інші учасники заходу говорили про те, що захист незалежності та територіальної цілісності рідної землі в усі часи був покликанням  справжніх чоловіків, обов'язком кожного громадянина держави.

День захисника України свято, що відзначається в Україні 14 жовтня у день святої Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського козацтва. З 2015 року є державним святом і неробочим днем.

Останні події початку 2014-го року і неоголошена війна Росії проти України змусили переглянути багато поглядів українського суспільства. Це свято засноване в нелегкі часи для вшанування мужності і героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України.

Відповідно до Указу Президента України № 806/2014 від 14-го жовтня 2014-го року в Україні, з метою вшанування мужності і героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій та перемог українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві і на підтримку ініціативи громадськості, встановлено нове свято - «День захисника України», яке відзначається щорічно 14-го жовтня, в день одного з великих православних свят запорізьких козаків - «Козацька Покрова» («Покров Пресвятої Богородиці»).

Ветерани-ракетники десятиліттями стояли на захисті Вітчизни, цілодобово несли бойове чергування, Випробували створенню ракетно-космічну техніку, проводили регламентні роботи та усували виникаючі несправності. Тому ми вправі вважати це свято своїм.

Захист Вітчизни став справою всіх українців, тому День захисника України, який визначено вихідним днем, став всенародним святом, таким же    значимим як Різдво, Великдень чи День незалежності.

Назва цього популярного в народі свята говорить сама за себе. Захист своєї Вітчизни від зазіхань з боку тих, хто час від часу намагається загрожувати державним засадам будь-якої країни - свята справа. Вона вимагає від людей сміливості, честі та відваги, дуже часто величезної самопожертви і колосальної самовіддачі.

Без Армії, широкої народної підтримки і продуманої координації всіх зусиль було просто не можливо зберегти ні свої території, ні саму, нову державу. Захист Вітчизни - свята справа для кожного громадянина.

 

 

ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ. ВІЧНА ПАМ'ЯТЬ ЗАГИБЛИМ ВОЇНАМ ПРИ ЗВІЛЬНЕННІ м. КИЄВА ВІД ФАШИСТСЬКИХ ЗАГАРБНИКІВ

06 листопада 2020 року, з нагоди Дня звільнення м. Києва від фашистських загарбників, пройшла зустріч ветеранів-ракетників КГО “Союз ветеранів Ракетних військ стратегічного призначення” з молоддю за круглим столом: “Герої не вмирають. Вічна пам'ять загиблим воїнам при звільненні м. Києва від фашистських загарбників”.

           

У заході прийняли участь ветерани Великої вітчизняної війни, ветерани-учасники бойових дій, ветерани-ракетники, представники державних установ, інших громадських організацій, військовослужбовці ЗСУ, студенти, курсанти, ліцеїсти та учні шкіл м. Києва.

Учасники зустрічі вшанувати пам'ять загиблих воїнів при звільненні м. Києва, загиблих ракетників і пам'ять тих, хто загинув, захищаючи територіальну цілісність і незалежність України хвилиною мовчання.

Під час зустрічі ветерани, військовослужбовці Збройних Сил України, інші учасники заходу говорили, що вже зовсім мало залишилося людей, які можуть згадати буремний 1941 рік та незабутні сурові роки Великої Вітчизняної війни, згадати, як несподівано і трагічно увійшла війна на нашу землю, увійшла у кожну родину наших батьків та дідів.

Відомо, що оборона столиці України розпочалася 7 липня 1941року. Ціна оборони була дуже велика – втрати сягали десятків тисяч вбитих та поранених, але, завдячуючи їм, на 70 днів був затриманий наступ німецьких військ на схід. Починаючи з вересня 1941 року і до листопада 1943-го — впродовж 778 днів, столиця України була окупована ворогом.                               6 листопада – день визволення Києва від фашистських загарбників.

Людські жертви були величезними. Сотні тисяч бійців загинули. Загинули, але, перемогли, звільнили Київ і передали нам свій заповіт: захищати незалежність Батьківщини.

           

Битва за Київ стала виявом масового героїзму. Поруч з солдатами бились з ворогом партизани і підпільники. Працівники тилу працювали на перемогу. За героїзм і мужність 17,5 тис. воїнів-визволителів були нагороджені орденами і медалями, 668 з них стали Героями Радянського Союзу, тридцять двоє з них були киянами.

Навіть важко уявити, якими могли б бути наслідки більш тривалого перебування в місті фашистських військ, якщо всього за два роки окупації в Бабиному Яру було розстріляно близько 100 тисяч мирних громадян, чисельність населення знизилася до 180 тисяч осіб, а 150 тисяч жителів радянської України були поза їхньою волею відправлені на роботу в Німеччину.

Звільнення Києва мало стратегічне значення для обстановки на фронтах ВВВ. В ході цієї операції війська Радянського Союзу розгромили дев`ять піхотних, одну моторизовану і дві танкові дивізії вермахту, захопили і знищили 600 танків, 1200 гармат і мінометів, а також 90 літаків. Був створений важливий плацдарм уздовж берега Дніпра протяжністю 230 км і до 145 км в глибину, який в подальшому зіграв значну роль в боях за звільнення території Правобережної України.

Сьогодні, сини і внуки тих, хто стояв на обороні Києва та звільняв його від фашистських загарбників, стоять на обороні східних рубежів нашої Батьківщини. Нажаль і сьогодні від рук агресора гинуть наші патріоти, гинуть кращі сини України, страждають мільйони українців.    

Вшановуючи всіх загиблих під час захисту Батьківщини – нашої славній України, висловлюючи щирі слова подяки живим ветеранам війни і учасникам АТО, ми вправі звернутися до нашої молоді з проханням – вічно берегти пам'ять про славних героїв-захисників Вітчизни.

 

 

ЗАХИСТ СУВЕРЕНІТЕТУ І ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ЦІЛІСНОСТІ УКРАЇНИ Є НАЙВАЖЛИВІЙШИМИ ФУНКЦІЯМИ ДЕРЖАВИ, СПРАВОЮ ВСЬОГО УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ

05 грудня 2020 року, з нагоди Дня Збройних Сил України, пройшла зустріч ветеранів-ракетників КГО “Союз ветеранів Ракетних військ стратегічного призначення” з молоддю за круглим столом: Захист суверенітету і територіальної цілісності України є найважливішими функціями держави, справою всього Українського народу”.

У заході прийняли участь представники державних установ, інших громадських організацій, військовослужбовці ЗСУ, студенти, курсанти, ліцеїсти та учні шкіл м. Києва.

           

Під час зустрічі ветерани – ракетники, військовослужбовці Збройних Сил України, інші учасники заходу говорили про конституційний обов’язок та відповідальність кожного громадянина України за захист незалежності та територіальної цілісності рідної землі, стан сучасних ЗСУ.

Після розпаду Радянського Союзу та проголошення у 1991 році своєї незалежності Україна успадкувала одне з найбільших угруповань військ не тільки на постсоціалістичному просторі, а й в усій Європі. На її території дислокувались чотири загальновійськових і одна танкова армії, чотири повітряні армії, один армійський і три корпуси Протиповітряної оборони, Чорноморський флот. До всього ж, Україна мала стратегічні ядерні сили, до яких входила 43 ракетна армія та важкі бомбардувальні дивізії.

           

Ветерани-ракетники десятиліттями стояли на захисті Вітчизни, цілодобово несли бойове чергування, випробували створену ракетно-космічну техніку, проводили регламентні роботи та усували виникаючі несправності.

Захист Вітчизни став справою всіх українців, тому День Збройних Сил України  становиться фактично всенародним святом.                           Українським військовим вдалося відстояти незалежність батьківщини й захистити власний народ від агресора. Сьогодні відбувається справжнє відродження українських збройних сил. Вже прийняті нові Стратегія національної безпеки України та Воєнна доктрина України. Наша армія переозброюється, реформується і впроваджує нові стандарти. За останні півтора року чисельність українського війська збільшилась вдвічі.     

І сьогодні солдати і офіцери Збройних Сил України гідно продовжують традиції своїх дідів і батьків. Не всі нині, на превеликий жаль, розуміють значення власної армії, призначення якої захищати суверенітет та незалежність держави від зазіхань зовнішніх агресорів. Бажаєш жити в мирі - готуйся до війни, говорить мудре народне прислів’я. Армія — це один з основних елементів стабільного і впевненого розвитку Української держави, а тому й рівень забезпечення військових має бути відповідним.

Щиро вітаємо всіх ветеранів ЗСУ, ветеранів-ракетників, військовослужбовців з Днем Збройних Сил України. Усім Вам незламної волі в подоланні труднощів військового буття, надійного родинного тилу, богатирського здоров’я та звершення всіх ваших мрій і побажань.

 

 

Додаткова  інформація

про діяльність громадської організації в 2020-2021 рр.

У мережі Інтернет підтримується сайт Союзу ветеранів РВСП (у навігації – розділ ГО “Союз ветеранів РВСП”), який протягом нетривалого часу існування вже зібрав понад 40 тисяч постійних користувачів з 80 країн світу (svrwsnu.at.ua).

Станом на 01.01.2021 до складу організації входять 12 осередків із 1685 членами, з яких 85 членів є учасниками та інвалідами Другої світової війни, інших війн та бойових дій, учасниками АТО.

Головними напрямками діяльності громадської організації були:

- сприяння соціальному захисту ветеранів війни, учасників бойових дій, учасників АТО, інвалідів, ветеранів-ракетників, ліквідаторів ракетно-ядерної зброї в Україні;

- національне та військово-патріотичне виховання молоді України на традиціях ветеранів війни, учасників бойових дій, АТО та стратегічних ракетників;

- сприяння виконанню міжнародних зобов’язань щодо України, звернення уваги урядів та спільноти іноземних держав на порушення міжнародних зобов’язань укладених в рамках Будапештського меморандуму від 05.12.1994, активізація суспільної позиції громадськості всіх держав стосовно необхідності додержання гарантій суверенітету, недоторканості та економічної безпеки України, постійна робота з посольствами, громадянами та громадськими організаціями іноземних держав за цим напрямком;

- сприяння покращенню медичного забезпечення ветеранів, інвалідів, ліквідаторів ракетно-ядерного озброєння України та учасників.

Всі кошти, які були отримані у якості фінансової допомоги громадської організації з міського бюджету були використані в повному обсязі та за призначенням.

На основі досвіду і традицій учасників війни та бойових дій, ветеранів Ракетних військ стратегічного призначення та учасників АТО організація проводила активну роботу з питань формування громадянської позиції, національного і військово-патріотичного виховання молоді, що ґрунтується на героїзації подвигів борців за незалежність України, сприяла вирішенню питань соціального захисту та реабілітації ветеранів війни, інвалідів, ветеранів РВСП та учасників АТО, брала активну участь у державних і військово-патріотичних заходах, що проводили Київська міська державна адміністрація та громада міста Києва, плідно співпрацює з міськими структурами та Київською організацією ветеранів.

У взаємодії з державними та місцевими органами влади міста Києва ветерани організації провели понад 30 зустрічей зі школярами, студентами вузів та особовим складом військових частин.

В орендованому приміщенні (проспект Перемоги 60) за рахунок власних коштів і особистої праці ветеранів розгорнута експозиція, присвячена діяльності колишнього угрупування РВСП на території України та історії добровільної ліквідації ракетно-ядерної зброї, яку мала наша держава, а також діяльності прославлених підприємств ракетно-космічної галузі України, в тому числі і прославлених на світовому рівні підприємств міста Києва – заводів “Арсенал”, “Київприлад”, “Радіозавод”, “Більшовик” та інших підприємств. Продовжувалися роботи щодо подальшого облаштування приміщень та розгортання двох експозицій, присвячених героям небесної сотні та учасникам АТО на сході України. Експозиції активно використовується для національного та військово-патріотичного виховання молоді міста Києва.

Ветеранами громадського об’єднання розроблено та видано цікавий і змістовий Буклет-брошуру “Ветерани-ракетники і молодь України разом. Є така професія – захищати Батьківщину” (додатково розміщено на головній сторінці сайту), який також активно використовується для військово-патріотичного виховання молоді.

Copyright MyCorp © 2024
Календарь
«  Март 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
ПРАЗДНИКИ СЕГОДНЯ
Праздники Украины
ЖИЗНЬ САЙТА
Форма входа