Понедельник, 17.12.2018, 17:54
ВЕТЕРАНАМ РАКЕТНЫХ ВОЙСК СТРАТЕГИЧЕСКОГО НАЗНАЧЕНИЯ
ОСТАВИТЬ СОБЩЕНИЕ ФОТОГАЛЕРЕЯФИЛЬМЫ О РВСН ВыходВход
Вы вошли как Гость · Группа "Гости"Приветствую Вас, Гость · RSS
ЯЗЫК/Language
ОБЬЯВЛЕНИЕ
НАВИГАЦИЯ
ОБЩЕНИЕ
ДРУЖЕСКИЕ САЙТЫ
ГОСТИ САЙТА
 Інформація про статутну діяльність

 

ВЕТЕРАНИ РВСП – АКТИВНІ УЧАСНИКИ ВІЙСЬКОВО-ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ МОЛОДІ

25 березня 2017 року проведено розширене засідання членів Ради громадської організації «Союз ветеранів РВСП» за участю військовослужбовців ЗСУ і курсантів військового ліцею з питання: «Ветерани РВСП – активні учасники військово-патріотичного виховання молоді». У заході взяло участь понад 140 осіб.

           

До 13-ї години, за вже сталою традицією, зустріч ветеранів з молоддю (три групи по 15 осіб) проходила в приміщенні Київської ветеранської громадської організації ракетників за адресою проспект Перемоги 60.

Ветерани організації, військовослужбовці та курсанти ліцею з великим інтересом оглянули розгорнуту в приміщенні експозицію, присвячену ракетним військам і підприємствам ракетно-космічної галузі України, діяльності організацій стратегічних ракетників, обговорили багато актуальних питань щодо роботи ветеранських організацій та військово-патріотичного виховання молоді, воїнів Збройних Сил України.

З 14-ї години захід продовжився на території Київського політехнічного інституту, в адміністративному залі Державного політехнічного музею.

У зустрічі брали участь ветерани Великої Вітчизняної війни, учасники бойових дій, більше 80 ветеранів РВСП і космодромів, ветеранів праці, працівників підприємств ракетно-космічної галузі України. У залі були присутні військовослужбовці ЗСУ, учасники АТО, понад 60 студентів НТУУ «КПІ» та курсантів Київського ліцею з підвищеною військовою та фізичною підготовкою, учнів 36-ї СШ ім. С.П. Корольова.

Після представлення присутніх в залі, доведення плану подальшої роботи і вступного слова Голови організації, учасники заходу переглянули фрагменти відеофільмів про ритуал розводу на бойове чергування 46-ї ракетної дивізії РВСП і традиції стратегічних ракетників. По завершенню перегляду відеофільмів, з доповіддю виступив Голова організації ветеранів-ракетників, колишній перший заступник командувача 43-ю ракетною армією (м. Вінниця) – генерал-майор Микола Філатов.

Головними питаннями, що були озвучені у доповіді голови організації, були питання актуальності військово-патріотичного виховання молоді України в умовах відкритої агресії Росії та неоголошеної війни на сході України, окупації Криму та порушення положень Будапештського меморандуму стосовно забезпечення безпеки України після її добровільного ракетно-ядерного роззброєння з боку одного з головних гарантів.    

Ветерани-ракетники, військовослужбовці ЗСУ, студенти, ліцеїсти та учні 36-ї школи ім. С.П. Королева з великою увагою слухали доповідача. Інформація про РВСП, про угруповання ракетних військ на території України, несення бойового чергування в ракетних військах і участь стратегічних ракетників у військово-патріотичному виховання молоді була змістовною і дуже цікавою для всіх категорій учасників зустрічі.

Доповідач із конкретними прикладами та цифрами розповів присутнім про діяльність громадської організації стратегічних ракетників у військово-патріотичному вихованні молоді України, сприяння впровадженню славних традицій РВСП для захисту нашої держави у сучасних умовах.

Особливу увагу в доповіді і у виступах багатьох учасників заходу було приділено питанням актуальності проблем військово-патріотичного виховання молоді та воїнів ЗСУ в умовах грубого порушення положень Будапештського меморандуму, тимчасової окупації Криму та відкритої агресії проти українського народу на сході України, формах та методах діяльності організацій ракетників за цим важливим напрямком.

Багато слів було сказано про те, що і сьогодні, в неоголошеній війні, захищаючи свій народ, захищаючи незалежність і територіальну цілісність своєї держави, гинуть сотні патріотів України, гинуть її кращі сини. Ветерани-ракетники, воїни Збройних Сил України та представники молодого покоління українців не можуть сьогодні про це не говорити.  

Учасники заходу вшанували пам'ять всіх загиблих і померлих ракетників, пам'ять тих, хто загинув захищаючи територіальну цілісність і незалежність України в антитерористичній операції, хвилиною мовчання.

Представники молодого покоління сказали багато добрих слів на адресу ветеранів-ракетників, подякували організаторам заходу. Вони запевнили ветеранів, що докладатимуть всіх зусиль для захисту нашої Батьківщини і для збереження славних традицій стратегічних ракетників.

Багато ветеранів, військовослужбовців, курсантів ліцею та учнів 36 школи за активну військово-патріотичну роботу і сприяння діяльності ветеранської організації стратегічних ракетників були нагороджені почесними грамотами.

Завершилася офіційна частина дружнім обідом ветеранів, запрошених почесних гостей та представників молоді, який пройшов в добрій, братській обстановці, з цікавими спогадами, спілкуванням між ветеранами і представниками молодого покоління, обміном думками щодо багатьох питань.

Проведений захід сприятиме підвищенню ефективності військово-патріотичного виховання молоді та воїнів ЗСУ на славних традиціях РВСП і традиціях стратегічних ракетників.

 

День Перемоги!

07 травня 2017 року громадська організація “Союз ветеранів Ракетних військ стратегічного призначення України” спільно ветеранами космодромів Байконур, Плесецьк, Капустин Яр провели урочисте зібрання з нагоди Дня Перемоги над нацизмом.

У заході прийняли участь ветерани Другої світової війни, учасники бойових дій, учасники та ветерани АТО, ветерани–ракетники, ветерани космодромів і полігонів, ветерани і працівники ракетно-космічної галузі України, воїни ЗСУ, студенти, учні шкіл, курсанти ліцею с підвищеною військовою та фізичною підготовкою.

           

Виступаючі розповідали про подвиги Українського народу, його значний вклад в перемогу Антигітлерівської коаліції у другій світової війні, висловили вдячність всім борцям проти нацизму та почтили пам'ять загиблих воїнів.

Учасники бойових дій поділилися своїми спогадами про героїзм українських воїнів, жертвах війни і військових злочинах нацизму. На території України окупанти спалили вмісті з мешканцями 250 сіл, були зруйновані і знищені тисячі міст, сіл та підприємств, десятки тисяч шкіл, технікумів і медичних закладів, знищено та виведено з ладу більше 5600 мостів. Але, головне, під час Другої світової війни загинуло більше 1 500 тис. воїнів України, біля 7 млн. жертв нараховується серед мирного населення, 2 млн. 400 тисяч українців були вивезені на примусові роботи до Германії.

Учасники заходу почтили хвилиною мовчання пам’ять всіх загиблих в роки Другої світової війни від рук нацистів та патріотів України – загинувши при захисті ії незалежності та територіальної цілісності в ході антитерористичної операції.

Проведений захід був спрямований на збереження пам’яті  про Перемогу над нацизмом, громадської поваги до ветеранів війни, до ветеранів військової служби та сьогоднішнім захисникам Вітчизни, передачу нашій молоді, студентам, учням та ліцеїстам славних традицій ветеранів війни, ветеранів Збройних Сил та сьогоднішніх захисників Батьківщини. Воно було спрямовано на консолідацію нашого суспільства біля ідеї захисту України від існуючої сьогодні відкритої загрози та агресії, порушення міжнародних договорів та Будапештського меморандуму стосовно гарантій безпеки та територіальної цілісності України, ії суверенітету.

Ні у кого не повинно бути сумніву в тому, що Україна відстоїть свою незалежність і територіальну цілісність, стане розвитою та демократичною європейською державою.

Голова громадської організації генерал-майор у відставці привітав всіх з Днем Перемоги над нацизмом, побажав здоров’я, вдачі благополуччя та мирного неба. Багато ветеранів було нагороджено відзнаками, цінними подарунками, та грамотами. Після святкового концерту зустріч закінчилася тривалим спілкуванням за дружнім обідом та виконанням пісень часу війни.

 

Зустріч ветеранів-ракетників з молоддю за круглим столом, присвячена 60-ій річниці запуску першого штучного супутника Землі

04 жовтня 2017 року, Київська громадська організація «Союз ветеранів Ракетних військ стратегічного призначення» спільно з Державним політехнічним музеєм КПІ імені Ігоря Сікорського на його базі провела зустріч ветеранів-ракетників, ветеранів космодромів з молоддю за круглим столом «Початок космічної ери».

Зустріч була присвячена запуску з космодрому Байконур першого штучного супутника Землі. Ця епохальна подія сталася саме 4 жовтня шістдесят років тому. До певної міри символічно, що проводився цей круглий стіл у КПІ імені Ігоря Сікорського – дослідницькому університеті, студенти, викладачі й науковці якого розробили перші українські наносупутники.

           

Активними учасниками круглого столу були перший космонавт незалежної України, Герой України Леонід Каденюк, радник Голови ДКАУ відомий фахівець аерокосмічної галузі Едуард Кузнєцов, голова Міжрегіональної організації ветеранів Ракетних військ стратегічного призначення України, генерал-майор Микола Філатов, голова правління УМАКО «Сузір’я», народний депутат України двох скликань Олег Петров, завідувач лабораторії наносупутникових технологій КПІ ім. Ігоря Сікорського Борис Рассамакін, ветерани космодромів Байконур, Капустин Яр, Плесецьк, РВСП та інші. І, звичайно, студенти КПІ ім. Ігоря Сікорського, учнівська молодь, військовослужбовці, курсанти та члени УМАКО «Сузір’я».

Ветерани ракетники під час зустрічі розповіли про історію створення та запуску першого ШСЗ, здобутки вчених, конструкторів та працівників ракетно-космічної промисловості України та діяльність ветеранських організацій ракетників.

60 років тому, 4-го жовтня 1957 року відбувся вперше у світі запуск у космос  штучного супутника Землі. Дата запуску вважається міжнародним святом і стала початком космічної ери людства.

Запуск здійснювався з 5-го науково-дослідного полігону міністерства оборони СРСР «Тора-Там» (що отримав згодом відкрите найменування – космодром Байконур).

Польоту першого супутника передувала титанічна робота багатьох ракетних конструкторів на чолі з основоположником практичної космонавтики, українцем, уродженцем м. Житомира, Сергієм Павловичем Корольовим.

У 1954 році під його керівництвом почалась розробка ракети Р-7 - першої в світі міжконтинентальної балістичної ракети. Її перше успішне випробування було проведене 26 серпня 1957 року, а через шість тижнів з космодрому Байконур в Казахстані з допомогою переобладнаної балістичної ракети був виведений на орбіту 84-кг супутник.

Сьогодні, мабуть, вже ні для кого немає таємниці в тому, що Україна з перших днів зайняла і займає ведуче місто у світі, як ракетно-космічна держава. Держава, яка виробляла самі сучасні космічні носії та бойові міжконтинентальні ракети.

Україна має десятки прославлених наукових і виробничо-конструкторських колективів ракетобудування: Дніпропетровське КБ «Південне», Дніпропетровський Південний машинобудівельний завод, Харківські ракетно-електронні підприємства «Комунар», «Хартрон», Павлоградські хімічний та механічний заводи, по істині легендарні Київські заводи «Арсенал», «Радіозавод», «Більшовик», а також ще кілька сотень оборонних підприємств та інших «поштових скриньок».

Саме ця база створювала і виробляла практично кожні дві з трьох міжконтинентальних ракет шахтного базування в колишньому СРСР.

Саме на Дніпропетровщині виробляли найпотужнішу у світі МБР  SS-18 («Сатану») - основу могутності стратегічних ядерних сил СРСР, а також МБР  SS-24 («Скальпель»), шахтного варіанту, які перебували на бойовому чергуванні в Україні. Ці ж ракети були основою унікальних залізничних БРК.

Дійсно, сьогодні більшість підприємств ракетно-космічної галузі України, як і наша Держава в цілому, мають певні проблеми і труднощі. Але, повірте, світовий ракетно-космічний потенціал України не втрачено.

Національний центр аерокосмічної освіти молоді у Дніпропетровську, діючі кафедри в політехнічних університетах, інститутах, профільні школи і ліцеї надають можливість нашої молоді підняти цей напрямок на новий світовий, рівень і надалі прославляти Україну.

Сьогодні, в умовах неоголошеної війни, порушення територіальної цілісності України, питання військового захисту держави, питання військово-патріотичного виховання нашої молоді, встали на перший план.

Більшість ветеранів – стратегічних ракетників, ветеранів космодромів, серед яких є і учасники Другої світової війни, і учасники бойових дій, мають повне моральне право і моральний обов’язок брати активну участь у військово-патріотичному вихованні молоді незалежної України. Вони відповідально і наполегливо займаються цієї справою. Ми повинні передати молоді наші знання, практичний досвід і героїчні, патріотичні традиції.

Цей важливий напрямок діяльності є одним з головних для  ветеранських організацій ракетників. Ми будемо і надалі наполегливо працювати по військово-патріотичному вихованню нашої чудової молоді, сприяти відродженню могутнього ракетного щита України.

 

ЗУСТРІЧ ВЕТЕРАНІВ-РАКЕТНИКІВ З МОЛОДДЮ З НАГОДИ ДНЯ ЗАХИСНИКА ВІТЧИЗНИ: “Є ТАКА ПРОФЕСІЯ – ЗАХИЩАТИ СВОЮ БАТЬКІВЩИНУ”

14 жовтня 2017 року, з нагоди Дня Захисника України, пройшла зустріч ветеранів-ракетників КГО “Союз ветеранів Ракетних військ стратегічного призначення” з молоддю за круглим столом: “Є така професія – захищати свою Батьківщину”. У заході прийняли участь представники державних установ, інших громадських організацій, військовослужбовці ЗСУ, студенти, курсанти, ліцеїсти та учні шкіл м. Києва.

Під час зустрічі ветерани – ракетники, інші учасники заходу говорили про те, що захист незалежності та територіальної цілісності рідної землі в усі часи був покликанням  справжніх чоловіків, обов'язком кожного громадянина держави.

День захисника України свято, що відзначається в Україні 14 жовтня у день святої Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського козацтва. З 2015 року є державним святом і неробочим днем.

Останні події початку 2014-го року і неоголошена війна Росії проти України змусили переглянути багато поглядів українського суспільства. Це свято засноване в нелегкі часи для вшанування мужності і героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України.

Відповідно до Указу Президента України № 806/2014 від 14-го жовтня 2014-го року в Україні, з метою вшанування мужності і героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій та перемог українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві і на підтримку ініціативи громадськості, встановлено нове свято - «День захисника України», яке відзначається щорічно 14-го жовтня, в день одного з великих православних свят запорізьких козаків - «Козацька Покрова» («Покров Пресвятої Богородиці»).

Ветерани-ракетники десятиліттями стояли на захисті Вітчизни, цілодобово несли бойове чергування, Випробували створенню ракетно-космічну техніку, проводили регламентні роботи та усували виникаючі несправності. Тому ми вправі вважати це свято своїм.

Захист Вітчизни став справою всіх українців, тому День захисника України, який визначено вихідним днем, став всенародним святом, таким же    значимим як Різдво, Великдень чи День незалежності.

Назва цього популярного в народі свята говорить сама за себе. Захист своєї Вітчизни від зазіхань з боку тих, хто час від часу намагається загрожувати державним засадам будь-якої країни - свята справа. Вона вимагає від людей сміливості, честі та відваги, дуже часто величезної самопожертви і колосальної самовіддачі.

Без Армії, широкої народної підтримки і продуманої координації всіх зусиль було просто не можливо зберегти ні свої території, ні саму, нову державу. Захист Вітчизни - свята справа.

           

У цей День ми приєднуємося до привітань на адресу всіх захисників нашої Вітчизни! Бажаємо всім благополуччя і сил, здоров’я і щастя! Мирного неба і смачного хліба! Зі святом Вас, шановні ветерани-ракетники та захисники Вітчизни!

 

ГЕРОЇ   НЕ   ВМИРАЮТЬ.   ВІЧНА   ПАМ'ЯТЬ   ЗАГИБЛИМ ВОЇНАМ ПРИ ЗВІЛЬНЕННІ м. КИЄВА ВІД ФАШИСТСЬКИХ ЗАГАРБНИКІВ

04 листопада 2017 року, з нагоди Дня звільнення м. Києва від фашистських загарбників, пройшла зустріч ветеранів-ракетників КГО “Союз ветеранів Ракетних військ стратегічного призначення” з молоддю за круглим столом: “Герої не вмирають. Вічна пам'ять загиблим воїнам при звільненні м. Києва від фашистських загарбників”.

           

У заході прийняли участь ветерани Великої вітчизняної війни, ветерани-учасники бойових дій, ветерани-ракетники, представники державних установ, інших громадських організацій, військовослужбовці ЗСУ, студенти, курсанти, ліцеїсти та учні шкіл м. Києва.

Учасники зустрічі вшанувати пам'ять загиблих воїнів при звільненні м. Києва, загиблих ракетників і пам'ять тих, хто загинув, захищаючи територіальну цілісність і незалежність України хвилиною мовчання.

Під час зустрічі ветерани, військовослужбовці Збройних Сил України, інші учасники заходу говорили, що вже зовсім мало залишилося людей, які можуть згадати буремний 1941 рік та незабутні сурові роки Великої Вітчизняної війни, згадати, як несподівано і трагічно увійшла війна на нашу землю, увійшла у кожну родину наших батьків та дідів.

Відомо, що оборона столиці України розпочалася 7 липня 1941року. Ціна оборони була дуже велика – втрати сягали десятків тисяч вбитих та поранених, але, завдячуючи їм, на 70 днів був затриманий наступ німецьких військ на схід.

Починаючи з вересня 1941 року і до листопада 1943-го — впродовж 778 днів, столиця України була окупована ворогом.

6 листопада – день визволення Києва від фашистських загарбників. 69 років тому, радянські війська в ході Київської наступальної операції визволили від німецько-фашистських загарбників столицю України.

У цей день відбулася подія, якого із завмиранням серця чекали жителі цього древнього міста. Після запеклих боїв столиця України була повністю звільнена від німецько-фашистських загарбників.

Людські жертви були величезними. Сотні тисяч бійців загинули. Загинули, але, перемогли, звільнили Київ і передали нам свій заповіт: захищати незалежність Батьківщини.

Битва за Київ стала виявом масового героїзму. Поруч з солдатами бились з ворогом партизани і підпільники. Працівники тилу працювали на перемогу. За героїзм і мужність 17,5 тис. воїнів-визволителів були нагороджені орденами і медалями, 668 з них стали Героями Радянського Союзу, тридцять двоє з них були киянами.

Навіть важко уявити, якими могли б бути наслідки більш тривалого перебування в місті фашистських військ, якщо всього за два роки окупації в Бабиному Яру було розстріляно близько 100 тисяч мирних громадян, чисельність населення знизилася до 180 тисяч осіб, а 150 тисяч жителів радянської України були поза їхньою волею відправлені на роботу в Німеччину.

           

Звільнення Києва мало стратегічне значення для обстановки на фронтах ВВВ. В ході цієї операції війська Радянського Союзу розгромили дев`ять піхотних, одну моторизовану і дві танкові дивізії вермахту, захопили і знищили 600 танків, 1200 гармат і мінометів, а також 90 літаків. Був створений важливий плацдарм уздовж берега Дніпра протяжністю 230 км і до 145 км в глибину, який в подальшому зіграв значну роль в боях за звільнення території Правобережної України.

Київська наступальна операція завершила корінний перелом у ході Другої світової війни й мала надзвичайний вплив на весь наступний характер воєнних дій.

Вшановуючи подвиг героїв, щиро вітаємо ветеранів Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років із 69-ю річницею визволення столиці України. Міцного здоров'я Вам, щастя, любові, радості та благополуччя!

Сьогодні, сини і внуки тих, хто стояв на обороні Києва та звільняв його від фашистських загарбників, стоять на обороні східних рубежів нашої Батьківщини. Нажаль і сьогодні від рук агресора гинуть наші патріоти, гинуть кращі сини України, страждають мільйони українців.

Вшановуючи всіх загиблих під час захисту Батьківщини – нашої славній України, висловлюючи щирі слова подяки живим ветеранам війни і учасникам АТО, ми вправі звернутися до нашої молоді з проханням – вічно берегти пам'ять про славних героїв-захисників Вітчизни.

 

ЗАХИСТ СУВЕРЕНІТЕТУ І ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ЦІЛІСНОСТІ УКРАЇНИ      Є      НАЙВАЖЛИВІЙШИМИ       ФУНКЦІЯМИ ДЕРЖАВИ, СПРАВОЮ ВСЬОГО УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ

06 грудня 2017 року, з нагоди Дня Збройних Сил України, пройшла зустріч ветеранів-ракетників КГО “Союз ветеранів Ракетних військ стратегічного призначення” з молоддю за круглим столом: Захист суверенітету і територіальної цілісності України є найважливішими функціями держави, справою всього Українського народу”.

           

Солдати і офіцери Збройних Сил України гідно продовжують традиції своїх дідів і батьків. Не всі нині, на превеликий жаль, розуміють значення власної армії, призначення якої захищати суверенітет та незалежність держави від зазіхань зовнішніх агресорів. Бажаєш жити в мирі - готуйся до війни, говорить мудре народне прислів’я. Армія — це один з основних елементів стабільного і впевненого розвитку Української держави, а тому й рівень забезпечення військових має бути відповідним до покладених на них завдань. Нині ж до складнощів військової служби додаються численні життєві проблеми, насамперед житлово-побутові, які не надихають оптимізмом і наснагою офіцерський корпус, особливо молоде покоління військовослужбовців.

Щиро вітаємо всіх ветеранів ЗСУ, ветеранів-ракетників, військовослужбовців з Днем Збройних Сил України. Усім Вам незламної волі в подоланні труднощів військового буття, надійного родинного тилу, богатирського здоров’я та звершення всіх ваших мрій і побажань.

Copyright MyCorp © 2018
Календарь
«  Декабрь 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
ПРАЗДНИКИ СЕГОДНЯ
Праздники Украины
ЖИЗНЬ САЙТА
Форма входа